Wydarzenia ICV Polska
Webinar: Reaktywacja Grupy Roboczej ICV Warszawa
Spotkanie Grupy Roboczej ICV Toruń - Bydgoszcz
Webinar: UNDER CONTROL: Megatrend Servitization and Controlling
Webinar: Dlaczego warto zostać Członkiem ICV?
Webinar: Jak zdobyć tytuł Advanced Controlling Business Partner
Grupa Robocza ICV Controlling in Family Business powstała z myślą o polskich przedsiębiorstwach rodzinnych.
Zobacz wywiad z Liderem Grupy Roboczej ICV Controlling in Family Business!
Dołącz do grupy! >> Pobierz << i wypełnij formularz, odeślij na icv@akademiacontrollingu.pl. Zapisy trwają do 31 grudnia 2019 r.
Główne cele działalności Grupy to:
- wzrost świadomości controllingu (rozumianego według filozofii ICV) w polskich firmach rodzinnych
- rozwój kadry controllerów wspierających firmy rodzinne
- wsparcie firm rodzinnych w dynamicznym rozwoju
- wzrost rentowności polskich firm rodzinnych
Postrzegamy controlling jako jeden z kluczowych elementów międzypokoleniowej sukcesji - dlatego chcemy wspierać wdrażanie i rozwój controllingu w przedsiębiorstwach rodzinnych.
Rezultatem prac grupy będzie określenie różnic w funkcjonowaniu controllingu w firmach rodzinnych oraz innych organizacjach. Grupa opracuje koncepcję zawierającą porady i najlepsze praktyki implementacji controllingu w firmach rodzinnych.
Jesteś właścicielem lub sukcesorem firmy rodzinnej? A może odpowiadasz za controlling w takim przedsiębiorstwie? Chcesz rozwijać się w tym zakresie, temat jest dla Ciebie ważny? Dołącz do Grupy Roboczej ICV Controlling in Family Business i weź udział w rozwijaniu nowych koncepcji i narzędzi controllingowych!
Dlaczego warto się zaangażować?
– Poznasz filozofię controllingu wg ICV –
Dzięki pracy w grupie roboczej dowiesz się jak według Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV) powinny być projektowane i wdrażane procesy controllingowe. Wiemy, że świadomość znaczenia controllingu wśród polskich firm rodzinnych nadal jest na niskim poziomie. Chcemy zmienić postrzeganie roli controllera z osoby kontrolującej/liczykrupy na na partnera biznesowego biorącego aktywny udział w procesie zarządzania organizacją.
– Wymienisz się wiedzą i doświadczeniami –
W pracach Grupy Roboczej uczestniczą zarówno osoby na początku swojej kariery zawodowej, jak również specjaliści ds. controllingu oraz osoby zarządzające, właściciele firm. Dzięki tej różnorodności grupa stanowi doskonałą platformę wymiany wiedzy i doświadczeń, dyskusji oraz wspólnego rozwiązywania problemów. Każda ze stron wiele zyskuje dzięki zaangażowaniu się w prace grupy.
– Dowiesz się jak wesprzeć proces sukcesji –
Controlling jest jednym z wielu elementów, które mogą wesprzeć proces sukcesji. Dobrze wdrożone procedury wewnętrzne, świadomość wyników czy zarządzanie ryzykiem pozwala nestorom przekazać bezpiecznie, dobrze funkcjonującą firmę oraz monitorować performance sukcesorów.
– Poznasz specyfikę controllingu w firmie rodzinnej –
Controlling nie jest dla nas jednoznaczny z nadzorem właścicielskim. Jak dostosować proces controllingu do potrzeb przedsiębiorstwa oraz zapewnić właścicielowi bezpieczeństwo, łatwy dostęp do kluczowych informacji oraz możliwość podejmowania decyzji analizując ich wymiar ekonomiczny? W ramach prac Grup Roboczej Controlling in Family Business wypracujemy koncepcję controllingu w firmach rodzinnych pokazującą najlepsze praktyki wdrożenia i działania controllingu w tego typy organizacjach.
– Poprawisz rentowność produktów i usług –
Chcemy, by w firmach rodzinnych wzrosła świadomość dotycząca rentowności poszczególnych produktów, kanałów sprzedaży i rynków. Dzięki tej wiedzy controllerzy wraz z kadrą zarządzającą będą mogli podejmować decyzje inwestycyjne opierając się na analizie rentowności, co doprowadzi do wzrostu rentowności przedsiębiorstw.
Poznaj zasady uczestnictwa w Grupie Roboczej ICV Controlling in Family Business <<
Dołącz do grupy! >> Pobierz << i wypełnij formularz, odeślij na icv@akademiacontrollingu.pl. Zapisy trwają do 31 grudnia 2019 r.
Partnerem wspierającym działania Grupy Roboczej ICV Controlling in Family Business jest Instytut Biznesu Rodzinnego.
