Grupa Robocza ICV Controlling in Family Business

Grupa Robocza ICV Controlling in Family Business powstała z myślą o polskich przedsiębiorstwach rodzinnych.

Zobacz wywiad z Liderem Grupy Roboczej ICV Controlling in Family Business!

Dołącz do grupy! >> Pobierz << i wypełnij formularz, odeślij na icv@akademiacontrollingu.pl.

Główne cele działalności Grupy to:

  • wzrost świadomości controllingu (rozumianego według filozofii ICV) w polskich firmach rodzinnych
  • rozwój kadry controllerów wspierających firmy rodzinne
  • wsparcie firm rodzinnych w dynamicznym rozwoju
  • wzrost rentowności polskich firm rodzinnych

Postrzegamy controlling jako jeden z kluczowych elementów międzypokoleniowej sukcesji - dlatego chcemy wspierać wdrażanie i rozwój controllingu w przedsiębiorstwach rodzinnych.

Rezultatem prac grupy będzie określenie różnic w funkcjonowaniu controllingu w firmach rodzinnych oraz innych organizacjach. Grupa opracuje koncepcję zawierającą porady i najlepsze praktyki implementacji controllingu w firmach rodzinnych.

Jesteś właścicielem lub sukcesorem firmy rodzinnej? A może odpowiadasz za controlling w takim przedsiębiorstwie? Chcesz rozwijać się w tym zakresie, temat jest dla Ciebie ważny? Dołącz do Grupy Roboczej ICV Controlling in Family Business i weź udział w rozwijaniu nowych koncepcji i narzędzi controllingowych!

Dlaczego warto się zaangażować?

– Poznasz filozofię controllingu wg ICV –

Dzięki pracy w grupie roboczej dowiesz się jak według Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV) powinny być projektowane i wdrażane procesy controllingowe. Wiemy, że świadomość znaczenia controllingu wśród polskich firm rodzinnych nadal jest na niskim poziomie. Chcemy zmienić postrzeganie roli controllera z osoby kontrolującej/liczykrupy na na partnera biznesowego biorącego aktywny udział w procesie zarządzania organizacją.

– Wymienisz się wiedzą i doświadczeniami –

W pracach Grupy Roboczej uczestniczą zarówno osoby na początku swojej kariery zawodowej, jak również specjaliści ds. controllingu oraz osoby zarządzające, właściciele firm. Dzięki tej różnorodności grupa stanowi doskonałą platformę wymiany wiedzy i doświadczeń, dyskusji oraz wspólnego rozwiązywania problemów. Każda ze stron wiele zyskuje dzięki zaangażowaniu się w prace grupy.

– Dowiesz się jak wesprzeć proces sukcesji –

Controlling jest jednym z wielu elementów, które mogą wesprzeć proces sukcesji. Dobrze wdrożone procedury wewnętrzne, świadomość wyników czy zarządzanie ryzykiem pozwala nestorom przekazać bezpiecznie, dobrze funkcjonującą firmę oraz monitorować performance sukcesorów.

– Poznasz specyfikę controllingu w firmie rodzinnej –

Controlling nie jest dla nas jednoznaczny z nadzorem właścicielskim. Jak dostosować proces controllingu do potrzeb przedsiębiorstwa oraz zapewnić właścicielowi bezpieczeństwo, łatwy dostęp do kluczowych informacji  oraz możliwość podejmowania decyzji analizując ich wymiar ekonomiczny? W ramach prac Grup Roboczej Controlling in Family Business wypracujemy koncepcję controllingu w firmach rodzinnych pokazującą najlepsze praktyki wdrożenia i działania controllingu w tego typy organizacjach.

– Poprawisz rentowność produktów i usług –

Chcemy, by w firmach rodzinnych wzrosła świadomość dotycząca rentowności poszczególnych produktów, kanałów sprzedaży i rynków. Dzięki tej wiedzy controllerzy wraz z kadrą zarządzającą będą mogli podejmować decyzje inwestycyjne opierając się na analizie rentowności, co doprowadzi do wzrostu rentowności przedsiębiorstw.

 

Poznaj zasady uczestnictwa w Grupie Roboczej ICV Controlling in Family Business <<

Dołącz do grupy! >> Pobierz << i wypełnij formularz, odeślij na icv@akademiacontrollingu.pl.

 

Partnerem wspierającym działania Grupy Roboczej ICV Controlling in Family Business jest Instytut Biznesu Rodzinnego.

Jakub Tomaszewski
Jakub Tomaszewski
Lider Grupy Roboczej ICV Controlling in Family Business, Head of Finance and Operations, Proxy / Group Controller EE and CIS w Hansgrohe.