Webinar ICV PHILOSOPHY – Controlling Process Model 2.0 – partnerstwo biznesowe w controllingu

Międzynarodowe Stowarzyszenie Controllerów ICV Polska zaprasza na webinar pt. Controlling Process Model 2.0 – partnerstwo biznesowe w controllingu.

KIEDY? 7 grudnia, godz. 14.00-15.00.
GDZIE? Online, MS Teams

Controlling jest kluczowym procesem zarządczym w organizacjach, który ma na celu ukierunkowanie i koordynowanie procesów podstawowych i wspierających. Jego główne zadania to definiowanie celów, planowanie oraz sterowanie. Controlling dba o to, by każdy decydent działał zorientowany na ustalony cel, zapewniając zrównoważony rozwój i sukces przedsiębiorstwa. Istotą controllingu jest współpraca controllera z menedżerem, rozumiana jako partnerstwo biznesowe. Controller, jako partner biznesowy, musi wykazać się wysoce rozwiniętymi kompetencjami zarówno w zakresie analityki i finansów, jak i umiejętnościami komunikacyjnymi oraz consultingowymi.

Jeśli jesteś:

 • controllerem,
 • finansistą,
 • menedżerem,
 • interesujesz się tematyką controllingu w praktyce biznesowej

- koniecznie weź udział w tym spotkaniu!

Zapisz się, by rozwijać się z ekspertami ICV – formularz znajdziesz na dole strony.

Webinar ma na celu zaprezentowanie istoty controllingu w organizacjach oraz jego roli jako kluczowego procesu zarządczego. Dowiesz się, jak controlling wspiera zarządzanie przedsiębiorstwem, jakie są główne zadania controllingu oraz jakie kompetencje są niezbędne dla controllera w roli partnera biznesowego.

Jakie zagadnienia znajdziesz w agendzie webinaru?

 • Controling jako proces zarządczy
 • Partnerstwo biznesowe
 • Digitalizacja a controller
 • Zakres partnerstwa biznesowego
 • Kompetencje partnera biznesowego
 • Sparingpartner
 • Sumienie biznesowe
 • Dobre praktyki partnerstwa biznesowego
 • Czy ty jesteś partnerem biznesowym?

Dlaczego warto wziąć udział?

 • Dzięki udziałowi w webinarze nie tylko poznasz controlling jako kluczowy proces zarządczy, ale także zrozumiesz, jak ważny jest on w nowoczesnych organizacjach, co przyczyni się do lepszej adaptacji wiedzy o controllingu w Twojej firmie.
 • Dowiesz się, jakie zadania i kompetencje są kluczowe dla controllera. Dzięki temu będziesz skuteczniej odgrywać tę rolę w środowisku biznesowym, co zwiększy Twoją wartość na rynku pracy.
 • Nawiążesz wartościowe kontakty biznesowe i poznasz innych profesjonalistów z branży. Dzięki temu zyskasz możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy, co może otworzyć przed Tobą nowe możliwości zawodowe.
 • Poznając rzeczywiste przykłady i studia przypadków, zyskasz praktyczne narzędzia i wiedzę, które możesz od razu zastosować w swojej pracy, co przyczyni się do rozwoju Twojej kariery zawodowej.

Zyskaj praktyczną wiedzę o controllingu zapisz się za pomocą formularza na dole strony!

Poznaj prelegentów:

dr Tomasz M. Zieliński

Ekspert biznesowy, konsultant i wykładowca posiadający praktyczne doświadczenie w obszarze zarządzania kosztami i rentownością, controllingu, zarządzania procesowego oraz Business Intelligence. Dyrektor Zarządzający ICV POLSKA, Delegat na Polskę w International Association of Controllers (ICV) – Internationaler Controller Verein. Odpowiada za przeniesienie zaawansowanego know-how dotyczącego nowoczesnego controllingu na grunt Polski. Prezes Zarządu i wykładowca w Akademia Controllingu Sp. z o.o. Opiekun programowy zaawansowanego programu dyplomowego Advanced Controlling Business Partner (ACBP). W latach 2019 – 2023 Dyrektor Controllingu w Grupie Kapitałowej VOX. Entuzjasta odpowiedzialnego wykorzystania sztucznej inteligencji (AI) oraz uczenia maszynowego (Machine Learning – ML) w finansach i controllingu. Ekspert obszaru raportowania zarządczego – IBCS® Certified Consultant. Doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, dziedzina: finanse, specjalność: controlling, rachunkowość. Autor zasobowo-procesowego rachunku kosztów (ZPRK/RPCA), który jest wdrażany w dużych grupach kapitałowych oraz w przedsiębiorstwach jak: ORLEN Laboratorium, LOTOS Kolej, FirstData Poland, Electrolux, Komputronik, Sun Garden, Profim, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, Polska Spółka Gazownictwa, Energa Obrót, Blachotrapez, z branż produkcyjnych, usługowych, finansowych i handlowych.

dr Paweł Błaszkiewicz

Trener umiejętności menedżerskich. Konsultant, praktyk zarządzania zasobami ludzkimi. Doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii. W pracy doktorskiej zajmował się problematyką motywacji do pracy pod kierunkiem prof. Janusza Czapińskiego. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Ukończył socjologię, podyplomowe studia z doradztwa personalnego oraz Studium Menedżerów Personalnych w Gdańsku. Wykładowca na studiach podyplomowych z Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Odpowiedzialny za realizację projektów szkoleniowych i doradczych z zakresu: sprzedaż i obsługa klienta, umiejętności menedżerskie, zaawansowana komunikacja, kompetencje osobiste, współpraca w zespole i wiele innych. Autor książki PARTNERSTWO BIZNESOWE Rozwinięcie modelu współpracy controllera z menedżerem

Dołącz do naszego webinaru i zyskaj przewagę nad konkurencją dzięki najnowszej wiedzy w dziedzinie controllingu.

Zapisz się, używając formularza poniżej!