Webinar ICV PHILOSOPHY: Jakich kompetencji potrzebują controllerzy finansowi oraz finansiści? Twardych? Miękkich? Cyfrowych? Innych?

KIEDY? 25 czerwca, godz.14.00–15.30
GDZIE? Online, MS Teams

Zapisz się, by rozwijać kompetencje z ekspertami ICV – formularz na dole strony!

W obliczu ciągłych zmian oraz impetu w rozwoju nowych technologii zdolność do skutecznego zarządzania i adaptacji staje się kluczowa dla każdego lidera w obszarze finansów i controllingu. Międzynarodowe Stowarzyszenie Controllerów (ICV) zaprasza na ekskluzywny webinar, podczas którego zgłębisz temat zarówno twardych, jak i miękkich kompetencji niezbędnych nowoczesnym controllerom do skutecznego działania w roli strategicznych partnerów biznesowych.

Co zyskasz, uczestnicząc w webinarze?

  • Praktyczna wiedza: Odkryjesz, w jaki sposób integracja umiejętności analitycznych z kompetencjami interpersonalnymi umożliwia controllerom lepsze zarządzanie ryzykiem i przewidywanie trendów.
  • Wymiana doświadczeń: Poznasz perspektywy i doświadczenia najlepszych praktyków z różnych sektorów i kultur organizacyjnych, dzięki czemu zrozumiesz zróżnicowane aspekty i wyzwania związane z rolą controllera.
  • Rozwój osobisty i zawodowy: Zyskasz wgląd w najnowsze narzędzia i techniki, które mogą przekształcić Twoje podejście do controllingu i zarządzania finansowego.

Na webinar zapraszamy:

- CFO i Dyrektorów finansowych zarządzających zespołem controllerów finansowych,
- Dyrektorów controllingu,
- Specjalistów ds. Controllingu, Rachunkowości Zarządczej oraz FP&A,
- Finansistów, którzy rozwijają swoją karierę w kierunku partnerstwa biznesowego.

Webinar będzie okazją do zgłębienia 7 grup kompetencyjnych niezbędnych dla controllerów, o których mówi ICV:

  1. Umiejętności analityczne: Kompetencje, które są niezbędne dla nowoczesnych controllerów. Jak umiejętności analityczne pomagają w przekształcaniu intuicji w plany, budżety i wyniki?
  2. Wiedza na temat systemów controllingowych: Czy znajomość narzędzi controllingowych jest podstawą skutecznego controllingu? Chodzi przecież o projektowanie, wdrażanie i utrzymanie efektywnych systemów controllingowych.
  3. Technologiczna biegłość: Jak nowoczesne technologie wpływają na rolę controllerów i jak mogą oni wykorzystać te narzędzia do zwiększenia efektywności operacyjnej oraz dokładności prognoz?
  4. Skuteczna komunikacja: Jakie znaczenie mają umiejętności komunikacyjne w przekazywaniu informacji, zarządzaniu zmianą oraz budowaniu relacji z innymi działami i interesariuszami?
  5. Zrozumienie biznesu: Czy aby odgrywać rolę partnera biznesowego muszę znać biznes?
  6. Kompetencje behawioralne: Omówienie, jak głębokie zrozumienie modelu biznesowego, rynku i produktów wpływa na skuteczność działań controllingowych. Dyskusja na temat roli „psycho-logiki” w ocenie i interakcji z innymi menedżerami.
  7. Niezłomność: Czy jako controllerzy powinniśmy być odporni na naciski menedżerów i umieć rozwiązywać konflikty?

Zarejestruj się już dziś i zbuduj fundament swojej przyszłości, w której skuteczny controlling jest kluczem do trwałego rozwoju i konkurencyjności Twojej firmy – formularz na dole strony!

Poznaj prelegentów:

dr Tomasz M. Zieliński
Ekspert biznesowy, konsultant i wykładowca posiadający praktyczne doświadczenie w obszarze zarządzania kosztami i rentownością, controllingu, zarządzania procesowego oraz Business Intelligence. Dyrektor Zarządzający ICV POLSKA, Delegat na Polskę w International Association of Controllers (ICV) – Internationaler Controller Verein. Odpowiada za przeniesienie zaawansowanego know-how dotyczącego nowoczesnego controllingu na grunt Polski. Prezes Zarządu i wykładowca w Akademia Controllingu Sp. z o.o. Opiekun programowy zaawansowanego programu dyplomowego Advanced Controlling Business Partner (ACBP). W latach 2019 – 2023 Dyrektor Controllingu w Grupie Kapitałowej VOX. Entuzjasta odpowiedzialnego wykorzystania sztucznej inteligencji (AI) oraz uczenia maszynowego (Machine Learning – ML) w finansach i controllingu. Ekspert obszaru raportowania zarządczego – IBCS® Certified Consultant. Doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, dziedzina: finanse, specjalność: controlling, rachunkowość. Autor zasobowo-procesowego rachunku kosztów (ZPRK/RPCA), który jest wdrażany w dużych grupach kapitałowych oraz w przedsiębiorstwach jak: ORLEN Laboratorium, LOTOS Kolej, FirstData Poland, Electrolux, Komputronik, Sun Garden, Profim, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, Polska Spółka Gazownictwa, Energa Obrót, Blachotrapez, z branż produkcyjnych, usługowych, finansowych i handlowych.

dr Paweł Błaszkiewicz
Trener umiejętności menedżerskich. Konsultant, praktyk zarządzania zasobami ludzkimi. Doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii. W pracy doktorskiej zajmował się problematyką motywacji do pracy pod kierunkiem prof. Janusza Czapińskiego. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Ukończył socjologię, podyplomowe studia z doradztwa personalnego oraz Studium Menedżerów Personalnych w Gdańsku. Wykładowca na studiach podyplomowych z Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Odpowiedzialny za realizację projektów szkoleniowych i doradczych m.in. z zakresu: sprzedaż i obsługa klienta, umiejętności menedżerskie, zaawansowana komunikacja, kompetencje osobiste, współpraca w zespole. Autor książki Partnerstwo biznesowe. Rozwinięcie modelu współpracy controllera z menedżerem.

Czekamy na Ciebie – zapisz się, używając formularza poniżej!