Korzyści z członkostwa w ICV

korzysci-z-czlonkostwa-w-icv

Międzynarodowe Stowarzyszenie Controllerów (ICV – Internationaler Controller Verein) to największa, prestiżowa społeczność controllerów na świecie. Naszym celem jest integracja środowiska, wzmocnienie statusu i rangi społeczności controllerów oraz pokazanie ich istotnej roli jako kluczowych partnerów biznesowych kadry zarządzającej. Stowarzyszenie z siedzibą główną w Monachium działa od 1975 r. Członkowie ICV reprezentują ponad 30 krajów.

ICV to międzynarodowa przestrzeń nowoczesnych kompetencji controllingowych

Jesteśmy jedyną organizacją na świecie dla controllerów i finansistów, w której stawiamy na rozwój zarówno specjalistycznych kompetencji, jak również umożliwiamy zdobycie cennych kontaktów biznesowych. Jako lider opinii w dziedzinie controllingu zapewniamy dostęp do międzynarodowego know-how oraz najnowszych trendów.

Wspieramy Państwa w aktywnym kształtowaniu ścieżki kariery, rozwijaniu interdyscyplinarnych umiejętności - będąc Członkiem ICV zyskują Państwo dostęp do wielu aktualnych i interesujących publikacji, koncepcji opracowanych przez ICV oraz wykorzystywanych w firmach z całego świata.

Integrujemy ekspertów – naukowców i praktyków z dziedziny controllingu oraz zarządzania, którzy podczas różnego rodzaju spotkań (np. w ponad 60 Grupach Roboczych, na Kongresach krajowych i międzynarodowych) opracowują najnowsze rozwiązania biznesowe, wymieniają się doświadczeniami i pomysłami. Takie spotkania to doskonała okazja, by poznać controllerów i menedżerów z różnych branż, również z zagranicznych firm. Ponadto wydarzenia te są wspaniałym sposobem na rozwój umiejętności oraz wymianę praktycznych doświadczeń.

ICV Life Cycle Model

ICV-Life-Cycle-Model

Historia ICV pokazała, że jest to wartościowa organizacja towarzysząca swoim członkom przez całą karierę zawodową. Oferta ICV jest na tyle szeroka, że jako członkowie ICV zyskujecie szereg korzyści w trakcie całej waszej kariery zawodowej – od stanowisk juniorskich, poprzez stanowiska specjalistyczne, executive aż po stanowiska seniorskie. ICV jest platformą długoterminowego rozwoju nastawioną na dostarczanie zawsze aktualnego know-how oraz zapewnienie wymiany doświadczeń.

Kto tworzy naszą Społeczność?

Wśród Członków ICV są przedstawiciele zarówno dużych korporacji jak i mniejszych firm. W swoim gronie mamy przedstawicieli z świetnych firm reprezentujących różne branże. Zobacz poniżej kogo możesz spotkać podczas naszych spotkań.

Grupy Robocze ICV

W Stowarzyszeniu działa ponad 60 grup roboczych na całym świecie w tym w ICV Polska mamy aktualnie 7 Regionalnych Grup Roboczych: Dolny Śląsk, Białystok, Lublin, Pomorze, Poznań, Toruń-Bydgoszcz oraz Warszawa. Każda grupa spotyka się zazwyczaj 2 razy w roku i wspólnie pracuje nad wybranym tematem. Na takich spotkaniach Członkowie ICV mają okazję podzielić się bieżącymi kwestiami dotyczącymi ich pracy, problemami czy wątpliwościami.

Ponadto w ICV POLSKA działają Tematyczna Grupy Robocze, których celem jest opracowanie publikacji zawierającej najważniejsze merytoryczne wytyczne oraz case studies firm członkowskich w danym obszarze. W ICV POLSKA na ten moment mamy 2 Tematyczne Grupy Robocze: Controlling in Family Business oraz Advanced Analytics.

grupy-robocze-icv

Międzynarodowe know-how

W ICV zapewniamy naszym Członkom dostęp do unikatowego know-how na światowym poziomie – zajmujemy się tłumaczeniem na język polski publikacji wypracowywanych w ramach prac Stowarzyszenia na całym świecie. Publikacje ICV w języku polskim, niemieckim oraz angielskim dostępne są bezpłatnie w formacie pdf. dla wszystkich Członków naszego Stowarzyszenia (po zalogowaniu - w pełnych wersjach, w zakładce know-how na stronie ICV GLOBAL). Drukowane wersje publikacji dostępne są w naszym sklepie internetowym (dla Członków ICV ze specjalną zniżką).

Praktyczna wymiana doświadczeń w niskiej cenie

Członkowie ICV korzystają również z szeregu rabatów na szkolenia organizowane przez Akademię Controllingu. W wydarzeniach ICV (np. spotkaniach grup roboczych, kongresach) Członkowie ICV biorą udział w o wiele niższych cenach, niż osoby spoza Stowarzyszenia. Dzięki tak bogatej ofercie rozwojowej Członkowie ICV doskonalą kompetencje zarówno twarde, analityczne jak i miękkie, społeczne.

Akademia Controllingu jest partnerem i wyłącznym przedstawicielem Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV) w Polsce. Dzięki połączeniu działań ICV oraz Akademii Controllingu nasza Społeczność zyskuje zestaw unikalnych korzyści.

Kongresy ICV POLSKA

Co roku ICV POLSKA organizuje Kongres – Controlling Intelligence AdventureW przyszłym roku XIX Kongres ICV POLSKA (CIA 2025) odbędzie się 19-20 maja 2025 r. Na Kongresie spotykają się Członkowie ICV z całej Polski. Zapraszamy również gości zagranicznych, zapewniamy najlepszych prelegentów – ekspertów w swoich dziedzinach. Sprawdź program Kongresu <<

Polaczenie-ICV-AC

Dzięki nam zostaniesz cenionym partnerem biznesowym kadry zarządzającej!

Liczne przykłady sukcesów naszych członków wskazują na to, że zaangażowanie w ICV się opłaca i na pewno będzie ważnym krokiem oraz siłą napędową Twojej ścieżki kariery.

Wyróżnij się i zostań członkiem ICV! Co zyskujesz?

  • KARIERA I UZNANIE - Dołączysz do prestiżowej, międzynarodowej Społeczności profesjonalistów – to będzie ważny krok oraz siła napędowa Twojej kariery!
  • WSPÓŁPRACA I ROZWÓJ - Come together! Work together! Grow together! – dzięki udziałowi w spotkaniach Grup Roboczych oraz Kongresach ICV zyskasz dostęp do najnowszego know-how oraz praktycznej wymiany doświadczeń.
  • NETWORKING - Zdobędziesz wartościowe kontakty biznesowe, rozwiniesz swoją sieć networkingową i poznasz ludzi na różnych stanowiskach oraz poziomach hierarchii z wielu branż.
  • KNOW HOW - Zyskasz dostęp do praktycznego, specjalistycznego i unikatowego know-how, w którym znajdziesz aktualne i interesujące publikacje oraz koncepcje wykorzystywane w najlepszych firmach z całego świata.

Rezygnacja

Istnieje możliwość wypowiedzenia członkostwa z końcem roku kalendarzowego (patrz §3 pkt. 6.3 Statutu Stowarzyszenia). W tym celu należy przesłać podpisany i zeskanowany wniosek rezygnacyjny (wniosek do pobrania poniżej) na adres mailowy icv@akademiacontrollingu.pl