Wyniki ankiet - webinary ICV POLSKA

ICV POLSKA organizuje cykl webinarów dla Członków ICV oraz dla osób spoza Stowarzyszenia. Podczas webinarów przeprowadzamy ankiety na żywo, by lepiej poznać opinie i oczekiwania polskich controllerów i finansistów. Poniżej zamieszczamy wyniki i opracowania badań.

Ankieta 1 i 2 - Misja controllerów oraz 10 zasad controllingu

16 kwietnia 2020 r. odbył się webinar merytoryczny: Controlling jako proces zarządczy - 10 zasad controllingu, misja controllerów. Webinar poprowadził dr Tomasz M. Zieliński - Dyrektor Zarządzający ICV POLSKA.

Pierwsza ankieta dotyczyła Misji controllerów i tego, na ile controllerzy z ICV POLSKA uważają jej postulaty za ważne i na ile stosują się do nich w swojej codziennej pracy.

Druga ankieta dotyczyła 10 zasad controllingu. W tym badaniu również zapytaliśmy uczestników o to na ile ważne są dla nich poszczególne zasady i w jaki sposób się do nich stosują.

Ankieta 3 - Kompetencje controllerów - partnerstwo biznesowe controllerów

7 maja 2020 r. odbył się webinar merytoryczny: Partnerstwo biznesowe controllerów według ICV i IGC. Webinar poprowadził dr Tomasz M. Zieliński - Dyrektor Zarządzający ICV POLSKA. Uczestnicy odpowiedzieli na pytania dotyczące wagi poszczególnych kompetencji (zestaw opracowany przez International Group of Controlling w publikacji Controlling Process Model 2.0). Ponadto dowiedzieliśmy się, na ile podane kompetencje są rozwinięte wśród controllerów w organizacjach badanych.

Ankieta 4 - Korzyści z członkostwa w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Controllerów (ICV)

7 maja 2020 r. odbył się webinar informacyjny dla osób zainteresowanych działalnością Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV). Temat webinaru brzmiał: Dlaczego warto zostać Członkiem ICV? Spotkanie poprowadził dr Tomasz M. Zieliński - Dyrektor Zarządzający ICV POLSKA. Podczas webinaru uczestnicy wskazali w ankiecie prowadzonej "na żywo", które z korzyści z członkostwa w ICV uważają za najważniejsze.

Ankieta 5 - Controlling w czasach kryzysu

13 maja 2020 r. odbył się webinar merytoryczny dla controllerów i finansistów. Webinar o temacie: Controlling w czasach kryzysu poprowadzili Małgorzata Podskarbi (Członek Zarządu ICV GLOBAL, Menedżerka w Volkswagen Poznań) oraz dr Tomasz M. Zieliński (Dyrektor Zarządzający ICV POLSKA). Podczas webinaru przeprowadziliśmy 3 ankiety na żywo. Zapytaliśmy: Kto przetrwa czas kryzysu? Jakie strategie przyjmuje Twoja firma w czasach kryzysu? Jaką rolę pełnią controllerzy w tym trudnym czasie? Zachęcamy do zapoznania się z wynikami!

Ankieta 6 - Trendy w wykorzystaniu analityki w procesach controllingowych

21 maja 2020 r. odbył się webinar merytoryczny dla Członków ICV. Głównym tematem spotkania było wykorzystanie analityki w procesach controllingowych. Webinar poprowadził dr Tomasz M. Zieliński (Dyrektor Zarządzający ICV POLSKA). Uczestnicy w dwóch ankietach odpowiedzieli na pytania związane z wykorzystaniem analityki i Business Intelligence w ich firmach. Wyniki przedstawiamy poniżej

Ankieta 7 - Controlling w start-upach

15 czerwca 2020 r. odbył się kolejny webinar UNDER CONTROL. Głównym tematem spotkania był controlling w start-upach. Uczestnicy w dwóch ankietach wyrazili swoje opinie na temat profilu kompetencyjnego controllera w start-upie. Zbadaliśmy również kluczowe umiejętności, które ułatwiłyby uczestnikom pracę w start-upie lub inicjatywie start-upowej. Wyniki prezentujemy poniżej.