Artykuł: Budget Spiritus Movens

Sercem Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV) jest praca w Grupach Roboczych. Członkowie ICV spotykają się regularnie, zdobywają nowe kompetencje i dzielą się doświadczeniami. 19-20 września 2019 r. w Toruniu Grupa Robocza z tego regionu spotkała się już po raz 19. Podczas spotkania dyskutowaliśmy o najlepszych technikach i najgorszych błędach w procesie budżetowania w naszych organizacjach. Jak sprawić, by proces ten dostarczał większą wartość dla biznesu? Co zrobić, by budżetowanie było z jednej strony siłą napędową firmy, a z drugiej czasem refleksji nad tym co robimy i dokąd zmierzamy? Na te pytania staraliśmy się odpowiedzieć.

Zobacz filmy i wysłuchaj wypowiedzi uczestników spotkania >>

Czy budżetowanie jest potrzebne w organizacji?

Jaka jest rola controllerów w procesie budżetowania?

Spotkanie otworzyła prelekcja dra Tomasza M. Zielińskiego – Dyrektora Zarządzającego ICV POLSKA pt.: „Budżetowanie w Controlling Process Model 2.0 - koncepcje, trendy i oczekiwania”. Na początku uczestnicy otrzymali krótką ankietę do wypełnienia. Badanie składało się z dwóch pytań:

  • Jakie korzyści wynikają z budżetowania?
  • Czy stosujesz dobre praktyki budżetowania IGC/ICV?

Koncepcja oparta została o najnowszą publikację International Group of Controlling (IGC) – Controlling Process Model 2.0. Przeczytaj artykuł i poznaj wyniki badania.