Artykuł: Narzędzia informatyczne w codziennych procesach controllingu

Wymiana wiedzy i doświadczeń z ekspertami ICV!

W dniu 17 czerwca 2024 r. dwie Regionalne Grupy Robocze ICV Warszawa i ICV Białystok połączyły siły i w gościnnych murach Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zorganizowały całodniowe spotkanie poświęcone Narzędziom informatycznym w codziennych procesach controllingu.

Wydarzenie przygotowali i prowadzili Liderzy i Członkowie Zarządów obu Grup: Anna Woźniak (Lider ICV Białystok), Joanna Olszewska (Członek Zarządu ICV Białystok), Mariusz Sumiński (Lider ICV Warszawa), Magdalena Farbiś, Paweł Musiał i Marcin Błaszczak (Członkowie Zarządu ICV Warszawa). W spotkaniu udział wzięło 38 osób.

W trakcie spotkania każdy z uczestników wypowiedział się na temat praktyki korzystania z narzędzi IT w swojej firmie. W ten sposób przeprowadzony został eksperyment łączący cechy badania ilościowego i jakościowego (specyficzny kontekst i architektura procesów controllingowych przedstawiona dla każdego przypadku). Poniżej udostępniamy podsumowanie opracowane po spotkaniu,  uwzględniające zarówno zaprezentowany rozkład ilościowy, jak i generalizację krótkich case studies zaprezentowanych przez Członków ICV Polska. Dla przypadków, gdy jedna firma była reprezentowana przez dwie lub więcej osób, miary ilościowe były zliczane wyłącznie jeden raz.