Artykuł: Robotyzacja, ML oraz LLM w biznesie. Jak wdrożyć technologie i zyskać przewagę rynkową?

Dyskusja w gronie Ekspertów ICV POLSKA!

W dniach 25-26 stycznia 2024 r. w malowniczym Pałacu Wierzbiczany w Gniewkowie (ok. 30 km od Torunia) odbyło się spotkanie Grupy Roboczej ICV Toruń-Bydgoszcz. Tematyką przewodnią była: Robotyzacja, ML oraz LLM w biznesie. Jak wdrożyć technologie i zyskać przewagę rynkową?

W roli ekspertów wystąpili:

  • Kamil Czerniak – Manager Zespołu Rozwoju Biznesu, związany z ING od 2017 roku. Zaczynał jako wdrożeniowiec technologii SAIO w ING Banku Śląskim, a następnie w Grupie ING – m.in. we Francji, Szwajcarii czy Włoszech. Usprawniał m.in. procesy KYC, onboardingowe czy HR. Obecnie odpowiedzialny za rozwój biznesu SAIO – platformy do robotyzacji procesów biznesowych od ING – w Polsce i za granicą.
  • Jarosław Kaptur – Expert Process Automation Developer. Doświadczenie w automatyzacji nabierał w ramach tworzenia wewnętrznych rozwiązań dla ING Banku Śląskiego. Aktualnie, wraz z rozwojem marki SAIO, tworzy automatyzacje dla klientów komercyjnych. Odpowiada za przeglądy procesów, tworzenie robotów oraz wspiera implementację rozwiązań robotycznych.

Podczas spotkania skupiliśmy się na robotyzacji i automatyzacji procesów biznesowych oraz zastosowaniu nowoczesnych technologii, takich jak uczenie maszynowe i duże modele językowe, w biznesie. Uczestnicy dyskutowali na temat m.in. technologii robotycznych, ich możliwości i ograniczeń, procesów mapowania, modelowania i optymalizacji. Spotkanie było okazją do wymiany wiedzy na temat efektywnego wykorzystania AI, ML i Deep Learning w różnych aspektach działalności biznesowej.

Poniżej udostępniamy artykuł opracowany po spotkaniu.