Webinar: System do budżetowania i prognozowania – co zmieni się, gdy zamienisz arkusz kalkulacyjny na oprogramowanie controllingowe?

Jeżeli w Twojej firmie podstawowym narzędziem wykorzystywanym przez controlling jest arkusz kalkulacyjny, to z pewnością doskonale znasz ograniczenia i problemy związane z budżetowaniem i prognozowaniem w Excelu. Przekonaj się, że planowanie z wykorzystaniem dopasowanego do potrzeb organizacji systemu controllingowego może być szybsze, łatwiejsze i dokładniejsze!

Weź udział w webinarze 22 maja, w godz. 14.30-16.00, zatytułowanym „System do budżetowania i prognozowania – co zmieni się, gdy zamienisz arkusz kalkulacyjny na oprogramowanie controllingowe?”.

W trakcie spotkania zaprezentujemy najważniejsze funkcjonalności platformy FlexiReporting pozwalające organizacji skutecznie zarządzać procesem przygotowania, aktualizacji i monitorowania budżetu. Pokażemy praktyczne przykłady działania systemu w kontekście planowania przychodów i kosztów przedsiębiorstwa. Przejdziemy przez różne scenariusze tworzenia budżetów i prognoz, pokazując korzyści związane z wykorzystaniem narzędzi informatycznych przy planowaniu metodą bottom-up i top-down.

Spotkanie będzie jednocześnie okazją do praktycznej dyskusji z ekspertami FlexiSolutions. Opowiemy o tym, jak przebiega wdrożenie systemu do budżetowania, oraz zaprezentujemy wskazówki, dzięki którym zaplanujesz i poprowadzisz projekt tak, by osiągnąć maksimum korzyści bez nadmiernego obciążania pracowników i budżetu przedsiębiorstwa.

Agenda webinaru:

1. Budżetowanie i prognozowanie w systemie controllingu:

  • Budżetowanie bottom-up – zapanuj nad złożonością organizacji i zapewnij efektywny przepływ informacji i konsolidację danych w procesie.
  • Budżetowanie top-down – prowadź symulacje i analizy ad-hoc, tworząc sprawnie kolejne wersje planów zgodnie z potrzebami zarządu i właścicieli.
  • Monitorowanie realizacji i analiza odchyleń – zautomatyzuj comiesięczny proces raportowy, by skrócić czas raportowania i poprawić dostęp do danych i analiz.

2. Wdrożenie systemu do budżetowania – przygotowanie i realizacja projektu.

Zapisz się, używając poniższego formularza: